(71) 334 30 00

Jeep Compass zdobywa Pięć gwiazdek EuroNCAP

Nowy Jeep®Compass zdobywa pięć prestiżowych gwiazdek Euro NCAP, dzięki pozytywnym rezultatom we wszystkich kategoriach w zakresie ochrony dorosłych, dzieci, pieszych oraz za systemy bezpieczeństwa pojazdu.
  • Wyniki podkreślają najwyższej jakości technologię w służbie bezpieczeństwa i ochrony najnowszego modelu legendarnej marki Jeep®.
  • Do tego prestiżowego wyróżnienia przyczyniło się ponad 70 systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego wraz z klatką bezpieczeństwa, wykonaną w ponad 65% z wysokowytrzymałej stali.
  • Ocena 5 gwiazdek została uzyskana w czasie kiedy testy EuroNCAP są najbardziej rygorystyczne w historii

 

Biorąc pod uwagę surowe standardy, zaostrzone jeszcze bardziej w 2017 roku, jest to istotna ocena, która podkreśla, że bezpieczeństwo oraz ochrona kierowcy i pasażerów to kluczowe elementy Jeepa Compassa. Nowy, kompaktowy SUV łączy w wyróżniającym się i nowoczesnym wzornictwie legendarne możliwości terenowe, z których słynie marka Jeep®, z intuicyjną technologią oraz bogatą gamą systemów wspomagających jazdę.

 

Pięć gwiazdek EuroNCAP osiągnięto dzięki dwom zasadniczym elementom nowego Jeepa Compassa: efektywności klatki bezpieczeństwa - wykonanej w ponad 65% z wysokowytrzymałej stali - która gwarantuje doskonałą sztywność skrętną i większą ochronę pasażerów oraz zastosowanie ponad 70 systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, które stają się nowym punktem odniesienia dla konkurencji.

 

Montowane w standardzie w nowym Jeepie Compassie niezwykle istotne systemy bezpieczeństwa aktywnego wspierające kierowcę obejmują System ostrzegania o najeżdżaniu na poprzedzający pojazd dla całego zakresu prędkości FCW+ (ForwardCollisionWarning-Plus) i Asystenta pasa ruchu (LaneSenseDepartureWarning-Plus), które łącząc technologię radaru i kamery, umożliwiają rozpoznanie potencjalnych przeszkód i zapobiegnięcie zderzeniu, ostrzegając kierowcę sygnałami dźwiękowymi, wizualnymi i w określonych okolicznościach, systemy te wspierają kierowcę, korzystając również z elektronicznego wspomagania kierownicy (EPS).

 

Ponadto, dostępne są również inne systemy bezpieczeństwa, specjalnie zaprojektowane, aby wspierać kierowcę podczas długich przejazdów autostradami. Jest to między innymi Aktywny Tempomat, który utrzymuje bezpieczną odległość od poprzedzającego nas samochodu i - w niektórych przypadkach - jest w stanie całkowicie zatrzymać Jeepa Compassa bez żadnej interwencji ze strony kierowcy; System Monitorowania Martwego Pola (dostępny w pakiecie Parking), który pomaga kierowcy podczas zmiany pasa ruchu i ostrzega o występowaniu pojazdów w martwym polu, dzięki podświetlanym ikonom w lusterkach bocznych oraz sygnałowi dźwiękowemu wybranemu przez kierowcę. Wyposażenie związane z bezpieczeństwem nowego Compassa obejmuje ponadto systemy pomagające podczas manewrów parkowania, w tym, między innymi, Detektor Obiektów Przecinających Drogę Cofania, który informuje kierowcę o wykrytych obiektach przecinających drogę podczas wyjazdu z parking, dzięki podświetlanym ikonom na lusterku bocznym oraz sygnałowi dźwiękowemu wybranemu przez kierowcę.

 

Systemy te stanowią dopełnienie pięciogwiazdkowego wyposażenia nowego Jeepa Compassa, w którym zamontowanych jest sześć poduszek powietrznych (czołowe kierowcy i pasażera, boczne kurtynowe dla obu rzędów siedzeń oraz boczne w przednich fotelach) oraz ESC (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy) z ERM (system przeciwdziałający przewróceniu się pojazdu.

KONTAKT MIT UNS
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00