(71) 334 30 00

Weekendy z Fiatem 500X nagrodami w konkursie TRAVELERY magazynu „National Geographic Traveler”

2015-02-25
Redakcja miesięcznika „National Geographic Traveler" ogłosiła nominacje do 9. edycji konkursu TRAVELERY. Kolegium redakcyjne wytypowało po pięciu kandydatów w sześciu kategoriach. Kapituła TRAVELERY przyzna też nagrodę specjalną Grand Prix. Natomiast zwycięzcę w kategorii „Podróż Roku" wybiorą Czytelnicy, oddając głosy na stronie internetowej www.travelery.national-geographic.pl. Mogą oni również przygotować specjalną grafikę konkursową i walczyć o jeden z trzech najnowszych crossoverów Fiat 500X na weekend oraz inne nagrody. Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcowym numerze „Travelera", który ukaże się 22 maja tego roku.

Fiat 500X

 

„TRAVELERY to najbardziej prestiżowe nagrody podróżnicze w Polsce, przyznawane od blisko dekady - mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna magazynu National Geographic Traveler. - Konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością wśród naszych Czytelników oraz miłośników podróży i eksploracji. Już po raz dziewiąty wyróżnimy osoby, które w minionym roku dokonały czegoś wyjątkowego. Bardzo dużo emocji wzbudza zawsze kategoria »Podróż roku«, dlatego postanowiliśmy, że to Czytelnicy zdecydują, komu przyznamy nagrodę. W poprzedniej edycji konkursu oddano w tej kategorii ponad 100 tys. głosów".

W tym roku redakcja „National Geographic Traveler" ogłosiła po pięć nominacji w następujących kategoriach: Podróż Roku, Wyczyn Roku, Społeczna Inicjatywa Roku, Naukowe Osiągnięcie Roku, Podróżnicza Książka Roku i Blog Roku. Wyboru zwycięzców w pięciu ostatnich kategoriach dokona kapituła złożona z dotychczasowych zdobywców Grand Prix TRAVELERY oraz innych znanych podróżników, odkrywców, dziennikarzy i naukowców. W jej gronie znaleźli się m.in. podróżniczka Elżbieta Dzikowska, himalaista Krzysztof Wielicki, polarnik Marek Kamiński, szefowa PAH Janina Ochojska, astronom Aleksander Wolszczan i fotograf Tomasz Tomaszewski, a także wydawca strony głównej Gazeta.pl Łukasz Głombicki, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke oraz Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna „Travelera" i jej zastępczyni Agnieszka Franus. Tradycyjnie już, kapituła przyzna też nagrodę Grand Prix kolejnej wybitnej postaci za całokształt dokonań podróżniczych, naukowych lub eksploracyjnych oraz wierność życiowej pasji.

Jednak laureata w najważniejszej kategorii „Podróż Roku" wybiorą sami Czytelnicy magazynów „National Geographic Traveler" i „National Geographic Polska" oraz wszyscy, którzy do 19 kwietnia oddadzą swój głos na stronie www.travelery.national-geographic.pl. O tytuł „Podróży Roku" rywalizują: wyprawa maluchem przez Afrykę; samotne przejście gór Zagros w Iranie; wyprawa do Indonezji w poszukiwaniu unikalnych rytuałów; rejs dookoła świata na s/y Ulysses „Śladami Władysława Wagnera" oraz podróż do Amazonii „Spirit of the Selva". Każdy, kto zagłosuje na jedną z tych wypraw, będzie miał możliwość wygrania jednego z trzech modnych crossoverów Fiat 500X. W tym celu należy, korzystając z gotowej aplikacji dostępnej na stronie konkursowej, stworzyć grafikę wizualizującą własną motywację. Fiaty 500X z pełnymi zbiornikami paliwa trafią na weekend do trzech osób, których projekty zdobędą największą liczbę głosów oddanych przez użytkowników serwisu Facebook.

Głosowanie na „Podróż Roku" w konkursie TRAVELERY trwa do 19. kwietnia tego roku na stronie www.travelery.national-geographic.pl.

Premierowy Fiat 500X, prezentujący nowoczesną koncepcję crossovera wzbogaconą o właściwości off-roadowe i kultowy styl, świetnie się wpisuje w naturę podążających własnymi drogami podróżników. To auto o kompaktowych wymiarach (długość 425 cm x szerokość 180 cm x wysokość 160-162 cm) i przestronnej kabinie pasażerskiej, uzupełnionej wyszukaną technologią i bagażnikiem o pojemności aż 350 litrów, zapewniające bezpieczeństwo, komfort i dobre samopoczucie pasażerów. 500X występuje w 12 kolorach nadwozia, które wydobywają zmysłowe kształty auta, dodatkowo podkreślone 8 różnymi wzorami aluminiowych felg 16-, 17- i 18-calowych.

Nowy Fiat 500X jest dostępny zarówno w konfiguracji z napędem na dwa, jak i na cztery koła. Cechą szczególną napędu 4x4 nowego crossovera Fiata jest zastosowanie systemu odłączania osi tylnej, który umożliwia zredukowanie strat energii, kiedy nie jest konieczne wykorzystanie trybu 4x4, gwarantując w ten sposób większą oszczędność spalania. Podczas wprowadzania na rynek dostępne są silniki: 1.4 Turbo MultiAir2 o mocy 140 KM (z napędem na przód i manualną sześciostopniową skrzynią biegów), 1.6 MultiJet II o mocy 120 KM (z napędem na przód i z manualną, sześciostopniową skrzynią biegów) oraz 2.0 MultiJet II o mocy 140 KM współpracujący z nową, dziewięciostopniową, automatyczną skrzynią biegów i z napędem 4x4. W późniejszym czasie gama zostanie uzupełniona o kolejne trzy jednostki benzynowe i dwie Diesla. Początkowo polscy klienci mają do wyboru dwie wersje 500X - jedną bardziej miejską, a drugą off-roadową i pięć wersji wyposażenia (Pop, Popstar, Lounge, Cross i Cross Plus). Polscy dealerzy przyjmują już zamówienia na 500X, którego cena zaczyna się od 59 900 zł. Szczegółowa oferta dostępna na stronie www.fiat.pl.

KONTAKT MIT UNS
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00