(71) 334 30 00

Fiat Chrysler Automobiles i Crédit Agricole Consumer Finance ogłaszają utworzenie FCA Bank

2015-01-26

FCA Italy S.p.A. (spółka należąca do grupy Fiat Chrysler Automobiles) i CA Consumer Finance S.A. (spółka należąca do grupy Crédit Agricole) ogłosiły w dniu 16 stycznia 2015 r. utworzenie nowej spółki FCA Bank SpA, która po uzyskaniu licencji bankowej we Włoszech, staje się spółką holdingową międzynarodowej grupy bankowej obecnej w 16 krajach europejskich.

Logo FCA Bank

 

Projekt przekształcenia z FGA Capital w FCA Bank rozpoczął się w 2012 r., a w grudniu 2013 r., w konsekwencji przedłużenia umowy między Crédit Agricole, Crédit Agricole Consumer Finance i FCA, wystąpiono o zgodę do organów nadzoru bankowego (Autorità di Vigilanza) na rozpoczęcie działalności bankowej.

 

Utworzenie FCA Bank jest kamieniem milowym w strategicznym rozwoju działalności rozpoczętej 90 lat temu wraz z utworzeniem, w Turynie w roku 1925, spółki SAVA (Società Anonima Vendita Automobili), pierwszej spółki finansowej powstałej we Włoszech, by pomagać rodzinom włoskim w zakupie samochodu.  Od tamtej pory jej działalność rozwinęła się w całej Europie i aktualnie spółka jest obecna na 16 rynkach europejskich. Równocześnie także rynki kapitałowe stały się bardziej międzynarodowe, a zarządzanie zasobami finansowymi staje się coraz bardziej strategiczne dla dużych koncernów przemysłowych, takich jak Fiat Chrysler Automobiles, zawsze bardzo uważnych i dynamicznych, jeżeli chodzi o dostosowywanie się do zmieniających się warunków rynkowych. 

 

Nowy status banku pozwoli FCA Bank dodatkowo wzmocnić wizerunek instytucji solidnej i wiarygodnej w stosunku do międzynarodowych inwestorów, umożliwiając większe zróżnicowanie źródeł finansowania, poprawiając dodatkowo ofertę skierowaną do swoich Klientów.

 

Przekształcenie w bank pozwoli jednocześnie na całkowity restyling wizerunku FCA Bank zarówno na poziomie Grupy, jak i rynków, podkreślony nie tylko przez nowy charakter spółki, ale także przez nową nazwę; nowe logo podkreśla w istocie - poprzez wyróżniające go elementy graficzne i kolorystyczne - przynależność FCA Bank do Fiat Chrysler Automobiles i Crédit Agricole Consumer Finance (każdy z nich to lider w swoim sektorze działalności), współpracę partnerską joint venture pomiędzy producentem samochodów a bankiem, która jest naprawdę wyjątkowa w Europie.

 

W oparciu o istniejący model, choć w nowym charakterze, FCA Bank będzie wspierał sprzedaż nowych samochodów osobowych i dostawczych licznych marek, przede wszystkim marek należących do Fiat Chrysler Automobiles, poprzez oferty finansowania zakupu samochodów skierowane do Klientów finalnych i sieci dealerskiej, a także promowanie rozwiązań w zakresie ubezpieczeń, leasingu oraz wynajmu samochodów. 

 

Wszystkie te działania skupiają się na rozwoju strategii lojalnościowej dla dotychczasowych Klientów, na ciągłej poprawie ich zadowolenia oraz na rozwoju nowych, innowacyjnych i jeszcze bardziej korzystnych produktów i usług. 

 

 

Crédit Agricole Consumer Finance.
Crédit Agricole Consumer Finance powstał 1 kwietnia 2010 w wyniku połączenia Sofinco i Finaref, jest jednym z liderów na rynku kredytów konsumenckich z łącznym portfelem kredytowym sięgającym 70 miliardów euro na dzień 31 grudnia 2013 i jest obecny w 22 krajach.
Grupa oferuje szeroką gamę pożyczek gotówkowych i związanych z nimi usług za pomocą wszystkich kanałów dystrybucji, w tym sprzedaży bezpośredniej do Klienta, sprzedaży ratalnej w punktach sprzedaży (samochodów i sprzętu AGD) i za pośrednictwem partnerów. Crédit Agricole Consumer Finance należy do głównych partnerów handlowych największych sieci sprzedaży detalicznej, niezależnych sprzedawców detalicznych oraz instytucji bankowych i ubezpieczeniowych w różnych krajach, w których działa. 

Więcej informacji:
Biuro Prasowe
+33 (0)1 60769399/8860
presse@ca-cf.fr
www.ca-consumerfinance.com

 

FCA Bank.
FCA Bank to bank działający w sektorze samochodowym, jest to współpraca partnerska joint venture między FCA Italy, spółką należącą do międzynarodowej grupy Fiat Chrysler Automobiles, a Crédit Agricole Consumer Finance, jednym z głównych graczy rynku kredytów konsumenckich.  Spółka zarządza działalnościami finansowymi wspierającymi sprzedaż prestiżowych marek samochodowych w Europie, oferując szeroką gamę usług kredytowych i leasingowych dla sieci sprzedaży, Klientów prywatnych i flot. FCA Bank jest obecny w 16 krajach europejskich, bezpośrednio lub za pośrednictwem spółek kontrolowanych. W pierwszych sześciu miesiącach 2014, FCA Bank zarządzał portfelem kredytowym sięgającym 14,7 miliardów euro.

Więcej informacji:
+39.011.0063088
mediarelations@fcagroup.com
fcabankgroup.com

KONTAKT MIT UNS
Adres: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telefon:  (71) 334 30 00